Кілька причин спробувати спіруліну

Думаю, що як мінімум кожен четвертий із нас замислювався про вживання спіруліни, а дехто навіть чув, що це не просто рослина. Дехто  називає спіруліну їжею майбутнього. Користь спіруліни – в її унікальному якісному складі.

Спіруліну можна придбати у вигляді порошку, замороженою та у вигляді таблеток і капсул. Найкраще засвоюється свіжозаморожена спіруліна, оскільки клітина свіжої спіруліни при травлення легко руйнується і поживні речовини, відповідно, легше будуть всмоктуватися. А при дегідратації спіруліни (сушці) може змінитися біохімічний склад: знижується вміст антиоксидантів і інших корисних нутрієнтів. 

 

Наприклад, Spirulinka™ пропонує свіжозаморожену спіруліну в  дуже зручній упаковці.

На їхньому сайті можна вибрати необхідну  кількість пакетиків (по 20 г) – від 30 до 500.  І відправляють пакунок вони в дуже хороших умовах (з охолоджуючими елементами, що забезпечує сталість температурного режиму).

Що таке спіруліна?

Це спіралевидні бактерії з  назвою ціанобактерії, які також відомі за назвою синьо-зелені водорості. Як і рослини, ціанобактерії, шляхом фотосинтезу,  можуть виробляти енергію з сонячного світла.

Унікальний хімічний склад спіруліни та біологічна активність його компонентів визначає спіруліну як джерело цінних нутрієнтів і сировини для хімічної та фармацевтичної промисловості. Інтерес ло використання спіруліни для підвищення витривалості, зменшення проявів перевтоми, профілактики хронічних захворювань – постійно зростає. 

Харчова цінність
Одна столова ложка (~7 грамів) сухого порошку спіруліни містить :
20 ккал
Білок – 4 г
Жири 1 г (омега – 6: омега – 3 як 1,5:1)
Вуглеводи 1,7 г
Вітамін В1 – 11% від рекомендованої денної норми споживання (РДНС).
Вітамін В2 – 15%  від РДНС
Вітамін B3 – 4% від РДНС
Мідь – 21% від РДНС
Залізо – 11% від РДНС
+ магній, калій та марганець
Високий вміст білка

Вміст білка в спіруліні близько 60%, а деякі джерела  навіть стверджують, що вміст  білка може досягати навіть 70%.

Цікаво, що білок спіруліни включає всі незамінні амінокислоти, які необхідні для синтезу гормонів, ферментів, медіаторів нервової системи, імуноглобулінів та інших активних речовин. Статус спіруліни як рослинного джерела повноцінного білка робить його ідеальним вибором для вегетаріанців. Проте це також чудовий варіант для тих, хто зацікавлений у збільшенні споживання протеїну, без зайвого надмірного споживання калорій.

Джерело ненасичених жирних кислот

Спіруліна багата ненасиченими жирними кислотами  – гаммаліноленова, лінолева (омега 6), олеїнова (омега 9), які необхідні для синтезу фосфоліпідів – основного компонента клітинних мембран і судинних стінок; простагландинів – тканинних гормонів, які контролюють регуляцію кров’яного тиску, передачу нервових імпульсів, стан стінок кровоносних судин, обмінні процеси в печінці, а також відіграють важливу роль у ліпідному обміні, профілактиці атеросклерозу, регуляції функцій статевих органів.

Вітаміни

У спіруліні в оптимальних співвідношеннях сконцентровані  важливі мінерали (натрій, хлор, кальцій, калій, фосфор, залізо, магній, марганець, цинк, йод, мідь, хром, селен) і вітаміни – А, В1, В2, В3, В6, РР, С, Е, біотин, фолієва кислота, інозитол, пантотенова кислота, які необхідні для нормальної функції імунної, ендокринної, нервової, серцево-судинної, кровотворної та інших систем організму. Зокрема, вміст бета-каротину в 25 разів більше, ніж в сирій моркви

Які є ще складники

Спіруліна – найбагатше джерело органічного заліза (в 58 разів більше, ніж в сирому шпинаті і в 28 разів більше, ніж у сирій яловичій печінці). 
Спіруліна містить унікальний комплекс пігментних речовин. Так, каротиноїди і високий вміст фікоціаніну (синьо-зелений пігмент) забезпечують спіруліну виражені імуностимулюючою дією та онкопротекторним ефекторм, а також можуть мати значення у зниженні ризику розвитку виразок, геморою, тромбофлебіту, інфекційних процесів, сприяють загоєнню ран. Спіруліна активізує процеси обміну.

 

Спіруліну не слід вживати при:
  1. Фенілкетонурії. Спіруліна – багате джерело фенілаланіну. Споживання спіруліни погіршить перебіг захворювання.
  2. Ризик загострення аутоімунних захворювань. Спіруліна підсилює активність імунної системи, що погіршить прояви захворювання.
  3. Взаємодія з ліками. Не бажано вживати спіруліну паралельно з лікарськими препаратами, особливо з імуносупресорами. 
  4. Не слід вживати спіруліну, якщо ви не впевнені в її походженні. В неочищених водоймах спіруліна може накопичувати важкі метали, містити шкідливі бактерії.
  5. Обережно вживати при хронічній хворобі нирок та схильності до набряків.
  6. Споживання спіруліни може привести до надмірного газоутворення. Починати слід з помірних доз.

 

Як вживати

Якщо немає протипоказань – сміливо додавайте спіруліну до свого раціону. Заморожена спіруліна від Spirulinka™легка у використанні, без смаку і запаху з високим вмістом нутрієнтів. 

Виробники  Spirulinka™  рекомендують наступні дози вживання свіжозамороженої спіруліни: 40-120 г/день, що в перерахунку становить 2-2,5 г абсолютно сухої речовини або 2,5-3,0 г порошку або таблеток.

Спіруліна – не лікарський препарат чи лікарський засіб, це їжа, тому і повинна розглядатися як їжа. Не турбуйтеся про передозування!

Спіруліну можна вживати замість прийому їжі, або додавати у страви.

Найлегше – розмішувати з водою, йогуртом чи соком, змішати в блендері з фруктами, або додати в салат. 

 

 

 

 

 

0 comments on “Кілька причин спробувати спірулінуAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *