Науково – дослідний інститут квашеної капусти

Неприродньо смішно звучить, еге ж?
А от в Південній Кореї не соромляться своєї традиційної корисної страви – кімчі. Теж квашеної, хоч і пекінської, капусти.
В 2010 році був створений Всесвітній Науково-дослідний інститут Кімчі, який фінансується урядом. Створений для проведення досліджень та розробок, пов’язаних з Кімчі, для моніторингу національних технологічних інновацій, розвитку промисловості Кімчі, що зрештою сприятиме розвитку країни. Це інформація з офіційного сайту інституту.


Чому така увага до кімчі?

Насправді кімчі не є чимось унікальним. Квашені овочі є традиційними стравами в багатьох країнах. Бродіння, яке є в основі приготування квашених овочів – це простий спосіб зберігання, а також підвищення якісних характеристик продукту. Зокрема деякі зміни при ферментації можуть призвести до підвищення всмокрування заліза та цинку та підвищення біодоступності деяких мікроелементів [Bering S, et al. (2006). A lactic acid-fermented oat gruel increases non-haem iron absorption from a phytate-rich meal in healthy women of childbearing age. The British Journal of Nutrition 96(1):80-85]. Але це далеко не єдина корисна особливість! 

В основі квашення - самовільне бродіння, в якому бере участь вся епіфітна мікрофлора овочів. Тому, при квашенні присутніми є не тільки молочно-кислі бактерії, а й дріжджі, маслянокислі і оцтовокислі бактерії, бактерії групи coli aerogenes і ін. Молочно-кислі бактерії, які беруть участь в процесі, різняться за силою кислотоутворення і умовами розвитку. Одні з них виділяють гази, інші перетворюють цукор в молочну кислоту без виділення газів; деякі бактерії виробляють ароматичні речовини — складні ефіри. В огірках інколи зустрічається  паличка B.abderhaldi, яка викликає ослизнення розсолу.

Кімчі – традиційна корейська страва, яка за вмістом цінних корисних речовин не поступається більш звичній для нас  квашеній капусті.
Готується кімчі також з капусти, але пекінської (рідше – з кольрабі), з додаванням селери, редьки або огірків, баклажанів. Заправляється сіллю, часником, імбирем, червоним перцем  з цибулькою. Інколи також додають морські молюски.

Кімчі містить високий вміст вітамінів, мінералів, харчові волокна та інші функціональні компоненти. Завдяки цьому проявляє протиракову, антиоксидантну, антиатеросклеротичну, протидіабетичну, протизапальну дію.

Вміст молочно-кислих бактерій в квашених продуктах- близько 107 -109 колонієутворюючих одиниць / г. Це від ста мільйонів до міліарду бактерій!  


Кімчі  – низькокалорійна їжа (18 ккал / 100 г)


Молочно-кислі бактерії в квашених овочах виступають пробіотиками. Пробіотична дія на сьогодні ще вивчається, але доведено, що молочно-кислі бактерії, отримані ззовні – можуть тимчасово населяти мікробіоту кишечника, збагачуючи і посилюючи постійні кишечні бактеріальні спільноти.


Щодо кімчі. Основні ефекти:

  • антимутагенна та протипухлинна дія
  • антиоксидантна та antiaging активність
  • сприяє зниженню ваги
  • корекція ліпідного спектру крові
  • регуляція вмісту глюкози в крові

Корейці створили більше 160 рецептів кімчі, більшість з яких є досить простими для приготування вдома. 

 

Більше цікавого можна знайти тут:

Islam MS, Choi H: Antidiabetic effect of Korean traditional baechu (Chinese cabbage) kimchi in a type 2 diabetes model of rats// J Med Food.- 2009.-№12.-Р.292–297.

Bong YJ, Jeong JK, Park KY Fermentation properties and health functionality improvement of kimchi by kimchi lactic acid bacteria starters/ YJ Bong,  JK Jeong, KY Park//J Korean Soc Food Sci Nutr.- 2013.-№42.-Р.1717–1726.

Health Benefits of Kimchi (Korean Fermented Vegetables) as a Probiotic Food/ Kun-Young Park et al.// Journal of medicinal food/- 2014/-№17 (1),-Р. 6–20

 

 

 

 

 

0 comments on “Науково – дослідний інститут квашеної капустиAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *