Шипшина – не тільки для відвару

Шипшина хоч і декоративна рослина, але її плоди широко використовуються для приготування  відвару, чаїв та косметичних засобів.

Для приготування напоїв сировиною служать не тільки плоди, а  навіть корінці та листя. Важливо зібрати необхідні інгредієнти до перших морозів. Це дасть змогу зберегти максимум користі, а делікатний солодкий смак принесе бадьорість в холодні зимові дні.

Плоди шипшини містять:

  • велику кількість мінералів (калій, натрій, кальцій, магній, фосфор, хром, мідь, марганець, хром, молібден, кобальт),
  • жиро- і водорозчинні вітаміни (тиамін, рибофлінін, каротин, піридоксин, група вітамину К , вітамін Е, нікотинова кислота, аскорбінова кислота),
  • дубильні речовини,
  • каротиноїди, флавоноїди та поліфеноли, лимонна та яблучна кислоти,
  • цукри, фітонциди, ефірні масла.

В шипшині рівень вітаміну С в кілька разів вищий , ніж у лимоні або чорній смородині! Хоч вітамін С, як показують останні дослідження, і не такий дієвий, проте постійне його вживання в достатній кількості зможе знизити прояви розвитку запальної реакції при простуді і загалом скоротити тривалість хвороби [ Застуда? Змініть раціон ].

Пектин шипшини може впливати на ліпідний спектр крові та знижувати рівень ліпопротеїду низької щільності (A.H.M. Terpstra, 1998) , знижувати ризик розвитку раку товстої кишки, простати (L. Leclere, 2015), шипшина сприятливо впливає на перистальтику кишечника (особливо при діарейному синдромі),  допомогає у боротьбі з цукровим діабетом 2 типу (D.F. Gardner ,  1984; D. Sánchez,  2008).

Дубильні речовини  (таніни) завдяки своїм властивостям можуть знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, раку і хвороби Альцгеймера (Chenggang Liu, Xiaoqiang Wang, Vladimir Shulaev, 2017) .

Шипшина має діуретичний ефект – підвищує виділення сечі. Це буде корисним для пацієнтів з набряками, підвищеним артеріальним тиском, при деяких захворюваннях нирок. 

Як можна використовувати плоди шипшини?

  1. Подрібнені плоди шипшини можна додавати у будь які страви, за смаком.
  2. Приготування чаю. Для цього 1 ст.л. подрібнених плодів шипшини залийте  1 склянкою окропу та залиште на 1-2 хв.
  3. Відвар  з плодів шипшини: на  100 г плодів шипшини 250 мл окропу, залити та накрити кришкою на 15 хвилин. Далі на невеликому вогні кип’ятити ще 10 хвилин. При необхідності можна додати воду до початкового об’єму.

Не рекомендовано вживати шипшину у випадку:
  • гастрити, виразкова хвороба, особливо при підвищенні кислотності;
  • пацієнтам з пошкодженням емалі зубів;
  • може призвести до згущення крові та тромбоутворенню – у пацієнтів з порушенням реологічних властивостей крові, ендокардитах, вадах серця;
  • відвари з шипшини можуть призвести до сповільнення відтоку жовчі;
  • спиртові настоянки шипшини можуть підвищувати артеріальний тиск.

Для схуднення рекомендується випивати 200 мл відвару шипшини за 15 хвилин до їжі – це активізує травну систему, виділення травних ферментів та покращить обмінні процеси в цілому.

Розширюйте свій питний раціон. Напої з шипшини – смачні, корисні та легко готуються.

0 comments on “Шипшина – не тільки для відваруAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *