Як втамувати спрагу у спекотне літо

Повертаючись до теми метеочутливості неможливо не розібрати основні питання як поводитися у спеку. Пацієнти з серцево-судинними, системними, ендокринними та іншими хронічними захворюваннями дуже важко переносять цю пору року. Як допомогти полегшити загальний стан таким хворим? Та й не тільки хворим.. 

Основні поради для пацієнтів

  •  контроль артеріального тиску. Ваш тиск має бути не більше 139/89 мм рт ст.  Для пацієнтів з артеріальною гіпертензією варто вимірювати тиск вранці і ввечері.
  • вимірювання пульсу. Пришвидшення пульсу, а це більше 80 уд. пульсової хвилі на хв, може свідчити про перегрівання. Також варто звернути увагу на ритмічність. Пульс має бути ритмічним. У випадку появи неритмічного пульсу варто звернутися до лікаря.
  • постійний доступ до питної води. 

Немає єдиної поради скільки випивати у спеку. Ваша норма води – дуже індивідуальний показник.  Варто орієнтуватися на власне самопочуття та загальний стан здоров’я. Крім того кількість рідини також залежить і від харчування. Соковиті фрукти і овочі вже містять багато рідини. 

В харчуванні не зловживайте соленими стравами та не менше половини денного раціону складіть з овочів та фруктів.

Обережним із надмірною кількістю води слід бути людям із серцевою недостатністю, схильним до набряків. В цьому випадку потрібно дотримуватися лікарських рекомендацій і при необхідності мати при собі необхідні лікарські препарати. 

Чим втамувати спрагу?

  • Найкраще пиття – чиста питна вода. Воду краще пити невеликими порціями, але часто, щоб уникнути тривалих періодів без рідини, що може призвести до зневоднення. Оптимальний режим – 100-200 мл кожні 40-50 хвилин.
  • Фруктові компоти та морси теж гарний спосіб втамувати спрагу. Проте пам’ятайте, що найкраще до них взагалі не додавати цукор. 
  • Фруктові чи овочеві соки та фреші, краще розводити водою.  Пацієнтам із  виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки та гастритами варто від фрешів взагалі відмовитися, оскільки вони підвищуватимуть кислотність та сприятимуть загостренню захворювання. 
  • Різноманітні фруктові напої з додаванням подрібнених ягід та фруктів, з м’ятою та лимоном.
  • Чай та кава у спеку можуть стати в пригоді як напої, що тонізують, адже спека підсилює відчуття втоми. Не забувайте про зелений чай, каркаде, ройбуш. Проте чай та кава сприяють зневодненню організму, підвищюючи виділенню рідини. 

Від алкоголю та алкогольвмісних коктейлів краще взагалі відмовитися.  Вплив алкоголю може спотворити відчуття спраги і комфорту, і людина може непомітно для себе перегрітися або навіть пропустити симптоми зневоднення. Альтернатива – безалкогольні коктейлі.

 

Що пити дітям

  • Основне пиття – достатня кількість чистої столової води
  • Соки фруктові та овочеві, розведені водою
  • Можуть бути компоти, морси, узвари
  • Виключіть з раціону дитини газовані солодкі напої
  • Немовлят віком до 6 місяців, які перебувають на грудному годуванні, краще годувати у спеку тільки молоком – частіше, але меншими порціями.

Дотримання основних порад щодо пиття та харчування дозволить вам легко перебути спекотні дні без погіршення самопочуття. 

0 comments on “Як втамувати спрагу у спекотне літоAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *