Свіжі соки – зручно, корисно і смачно/Juicing основи

Чи можуть свіжі соки замінити споживання свіжих овочів та фруктів?

Звісно ні, адже  цільний плід безсумніву краще ніж сік. Плоди містять клітковину,  вітаміни, антиоксиданти та інші корисні речовини. 

За рекомендаціями дієтологів норма вживання овочів та фруктів – щонайменше 5 порцій на день! А для активних осіб - навіть до 8-10 порцій. В основному за рахунок овочів! 

Та чи всі зможуть з’їсти в день близько 2 кг рослинної їжі? А свіжі соки можуть стати чудовим доповненням до здорової дієти (Susanne M. Henning et al., 2017).

Збільшення споживання овочів та фруктів у вигляді свіжих соків зменшує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, захворювань серця, онкологічних захворювань. Вміст клітковини в соках невисокий, а отже і засвоюватися поживні речовини будуть краще ніж з цільних плодів.  А це загалом збільшує споживання вітамінів, мікроелементів та фітонутрієнтів та є корисним для Вашого здоров’я.

Соки є джерелом фенольних сполук. Поліфеноли проявляють різні фізіологічні ефекти in vitro, включаючи антиоксидантну, імуномодулюючу та антимікробну дію (Li AN, et al., 2014; Abuajah CI, Ogbonna AC, Osuji CM., 2015). 

Проте соки – це особливий продукт. Через високий вміст органічних кислот вживання соків може подразнювати травну систему, сприяти активному виділенню травних соків та жовчі. Тому пити соки потрібно контрольовано.  

 

Особливості вживання соку

 

  • Свіжі соки можна давати дітям, але обережно, а дітям  до одного року і взагалі не рекомендується. Також вживання соків варто уникати людям з гастритами (запалення шлунка) і ентеритами (запалення кишечника).
  • Крім того, соки багатьох плодів містять високу кількість цукрів, що не тільки пригнічує апетит, а і може мати вплив на вуглеводний обмін. На це потрібно звернути увагу при бажанні схуднути або навпаки, при необхідності набрати вагу.
  • Сік краще розглядати як пиття або додаткове вживання вітамінів, але не їжу.
  • Меню на основі соків – улюблені складові “детокс” – програм. Проте соки не зможуть забезпечити всіма необхідними нутрієнтами і такі розвантажувальні дні підійдуть не всім.
  • Не рекомендується приймати соки з їжею.

Як починати пити свіжі соки?

Регулярне вживання свіжих соків сприятиме активізації обміну речовин, регуляції роботи шлунково-кишкового тракту та підвищенню імунітету.

  • Починати потрібно з невеликих порцій –  по 50 – 100 мл соку до їжі 1-2 рази на день. Ефект від вживання не потрібно очікувати на наступний день, а хоча б через кілька тижнів.
  • Свіжовичавлені соки надзвичайно корисні, та випити їх потрібно одразу ж після приготування (не більше ніж через 30 хвилин).

0 comments on “Свіжі соки – зручно, корисно і смачно/Juicing основиAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *