Турбота про суглоби – турбота про здоров’я

Одна з найбільших проблем сучасного людства – це зниження щоденного фізичного навантаження, так звана гіподинамія. Там де можна було пройтися, ми їдемо, замість скопати і виростити – ми купуємо все готове в супермаркеті чи навіть в ресторані. Пріоритетний відпочинок –  на дивані чи сидячі за столом. При цьому використовуємо мінімум фізичної активності. 

 

 

Негативні наслідки сидячого способу життя

Третина населення планети веде сидячий спосіб життя, який не тільки прискорює процеси старіння (дослідження University of California, San Diego),  а навіть може призвести до кожної десятої ранньої смерті людей на планеті (Heron LO’Neill CMcAneney H, et al Direct healthcare costs of sedentary behaviour in the UK//

Зниження рухомості призводить до порушення кровопостачання внутрішніх органів, надлишкової ваги, порушення вуглеводного обміну тощо.

Тому більшість рекомендацій по здоровому способу життя і містять поради  збільшити середнє фізичне навантаження хоча б на 50% – це означає більше рухатися і більше ходити.

Та не тільки адекватне фізичне навантаження має значення

Дуже багато чого вирішує правильне харчування. На сьогодні фарм- та бьютііндустрія пропонують сотні препаратів, біологічно активних добавок, які за своїм призначенням спрямовані на покращення живлення хрящів в суглобах, зменшення проявів запалення та в цілому покращують рухомість суглобів. 

Давайте розглянемо, які харчові добавки ми можемо назвати корисними для наших суглобів:

1. Глюкозамін
Глюкозамін це природниій компонент хряща, який запобігає його травмуванню, а це часто є основною причиною появи  запалення та болю.

Існують два типи глюкозаміну, що містяться в добавках: глюкозамін гідрохлорид і глюкозамін сульфат.

Дані одного мета-аналізу Trusted Source (Wu D, Huang Y, Gu Y, Efficacies of different preparations of glucosamine for the treatment of osteoarthritis: a meta-analysis of randomised, double-blind, placebo-controlled trials.Int J Clin Pract. 2013 Jun;67(6):585-94. doi: 10.1111/ijcp.12115)  свідчать, що продукти, що містять глюкозаміну гідрохлорид, не мають значного позитивного впливу при остеоартриті, проте  використання глюкозаміну сульфат має краще результати. 

2. Хондроїтин
Як і глюкозамін, хондроїтин є будівельним матеріалом для хряща і також матиме позитивний вплив на його здоров’я.

Багато клінічних досліджень показали, що хондроїтин може зменшити біль і ригідність суглобів у пацієнтів з остеоартритом. Зокрема, при прийомі хондроїтину половину пацієнтів з остеоартритом відмічали зменшення больових відчуттів (Jasvinder A. Singh, Shahrzad Noorbaloochi, Roderick MacDonald Chondroitin for osteoarthritis Cochrane Database Syst Rev. 2015; 1: CD005614). 

3. SAMe
S-аденозил-L-метіонін (SAMe) є добавкою, яка зазвичай використовується, щоб допомогти зі зменшенням симптомів депресії і остеоартриту. 

Цікаво, що протизапальні властивості SAMe досліджували у порівнянні з целекоксибом (Wadie I Najm, Sibylle Reinsch, Fred Hoehler  S-Adenosyl methionine (SAMe) versus celecoxib for the treatment of osteoarthritis symptoms: A double-blind cross-over trial. [ISRCTN36233495]).

4. Куркумін
Куркумін одна з найпопулярніших добавок при лікуванні болю, включаючи біль у суглобах при остеоартриті. Клінічних досліджень, які б показали виражені протизапальні ефекти куркуміну не так і багато, проте ця клінічна робота продовжується (James W. Daily, Mini Yang, and Sunmin Park  Efficacy of Turmeric Extracts and Curcumin for Alleviating the Symptoms of Joint Arthritis: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Clinical Trials// J Med Food. 2016).

5. Риб’ячий жир
Риб’ячий жир містить омега-3 жирні кислоти, докозагексаєнової кислоти і ейкозапентаєнову кислоту, які мають протизапальну дію.

Результати дослідження, яке проводилося у Данії (Nutrients, 2017) показав, що прийом риб’ячого жиру зменшує такі симптоми, як біль у суглобах  ревматоїдного генезу, проте при остеоартриті ці прояви набагато менші.

6.  Метилсульфонілметан
Метилсульфонілметан також популярний інгредієнт у добавках,  які допомагають при болях у суглобах. 

Як же вибрати правильні біологічно активні добавки?

Спершу маємо пам’ятати, що прийом будь яких БАДів має узгоджувати з вашим лікуючим лікарем.

БАДи – не панацея.

Дуже часто ефекту від їх прийому можна і не дочекатися, а побічних дій може бути предостатньо. 

На першому місці – глибока діагностика, модифікація способу життя та лікування згідно офіційних клінічних досліджень, клінічних протоколів, а вже потім вирішення питання щодо прийомів будь яких добавок. 

 

Для прикладу можна навести препарат Jointprin, який був розроблений в FDA  (Управління продовольства і медикаментів США, Food and Drug Administration)  та  cGMP сертифікованій лабораторії.

 

 

Інгредієнти:

  • Глюкозаміну сульфат допомагає тілу відновлювати, рости і підтримувати хрящі
  • Метилсульфонілметан
  • Хондроїтин сульфат 
  • Цетиловий миристолеат 
  • Гіалуронова кислота 
  • Чорний катечу 
  • L-глутамінова кислота 
  • L-цистеїн 
  • Біла верба 
  • Boswellia 
  • “Святий” базилік 
  • Куркумін 
  • Корінь імбиру
  • Бромелайн і папаїн 
  • Рутин 

Всі ці активні складники направлені на зменшення запальної реакції, зменшення болю та набряку. Проте така велика кількість інгредієнтів має насторожити у плані побічних дій та алегрічних реакцій. Тому не прймаємо нічого без консультації лікаря!

Турбота про здоров'я починається зі зміни способу життя та зміни харчових звичок.  

 

 

 

0 comments on “Турбота про суглоби – турбота про здоров’яAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *