Як підвищити якість життя – поради дієтолога

Чи правильно ми розуміємо, що таке якість життя?  

Адже це не тільки відсутність хвороби. Це можливість і бажання до певної діяльності. Це здатність отримувати задоволення від життя. Це коли вранці після сну немає відчуття втоми, а ввечері немає відчуття переповненого шлунку і важких думок в голові. Це коли навіть у темні часи є речі, які приносять радість і є відчуття безпеки.  

Та саме головне, що при відсутності хвороб ми самі часто занижуємо свій поріг якості життя. Як? Лінуємося і терпимо. Часто варто геть трішки змінити власне життя, щоб в рази покращити своє самопочуття.  

 Як покращити своє життя? Головне – почати!

 Та щоб почати потрібно зрозуміти, що ми робимо не так, а вже потім складати план дій. В ідеалі алгоритм дій для збереження здоров’я має складатися індивідуально, найкраще лікарем. Адже кожна людина має своїй  рівень фізичної підготовки та можливі супутні захворювання. Проте є певні універсальні правила, дотримуючись яких, можна покращити не тільки самопочуття, загальний стан здоров’я, а і подовжити тривалість життя.

Єдина умова – ці правила мають увійти у ваш звичний щоденний режим.

Регулярні фізичні вправи – чи це працює?

Регулярні фізичні вправи мають увійти у ваш звичний день. Мова не тільки про регулярні заняття спортом – біг, велосипед, піші прогулнки чи плавання. Між ескалатором і сходами завжди надавайте перевагу сходам. Регулярний рух покращує кровопостачання внутрішніх органів, впливає на тонус кровоносних судин, регулює ліпідний спектр крові, підвищує чутливість до інсуліну. Щоденний рух може вплинути на зниження  рівня прозапальних цитокінів, покращить настрій, знизить ризик розвитку хвороби Альцгеймера у майбітній перспективі.

Правильне харчування – як не зашкодити

Правильне харчування це не дієта, це розумний підхід до вибору продуктів та культура харчування. Обов’язковий сніданок та правильне співвідношення нутрієнтів у щоденному раціоні. На сьогодні в широкому доступі є дуже багато інформації щодо харчування, проте більше половини інформації подається  спотворено. Плануємо раціон на перед, надаємо перевагу рослинній їжі, вилучаємо перероблені продути, рафіновані цукри, продукти із трансжирами, солодкі води, алкоголь та пакетовані продукти. Найкраще пиття – чиста вода. В харчуванні варто довіритися вашому терапевту, дієтологу чи сімейному лікарю.

Достатній сон і його вплив

Найкращий спосіб відновитися після важкого напруженого дня – виспатися впродовж не менше як 7-8 годин. Правильний режим праці і відпочинку дозволить вам завжди бути у тонусі та гарному настрою.

Стан психічного здоров’я

Потурбуйтеся про стан внутрішнього спокою, адже депресія, хронічний стрес та постійна тривога у кілька разів підвищить ризик виникнення хронічних захворювань та ранньої смертності. Гормони стресу вплинуть на підвищення ваги, порушення метаболічних процесів організму та призведуть до зниження працездатності. Менше гаджетів та більше приємного спілкування з близькими.

Як виключити токсичні речовини з побуту

Вибираючи продукти харчування чи миючі засоби у побуті завжди звертайте увагу на маркування та складники.  Різні токсини та канцерогени можуть ховатися навіть у вашій  косметиці. Пам’ятайте, що куріння шкідливе, а безпечної дози алкоголю немає.

Цей пункт дуже важливий! Втім, як і всі решта.

Ось тепер, виконання не важких щоденних ритуалів для підвищення якості життя дасть вам змогу досягнути гармонії в житті.

 

 

 

 

 

0 comments on “Як підвищити якість життя – поради дієтологаAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *