В нашій традиційній кухні є кілька подібних методів консервації.
Це соління, вимочування, квашення і маринування.
Найкориснішим методом консервації вважається квашення, проте найсмачнішим безсумніву – різноманітні соління.
Сіль давно використовується як ефективний консервант для збереження продукту. Не тільки овочів, але риби і м’яса. Для цього в розсіл на 10 літрів води додається до 1 кг солі!
Солені овочі підійдуть не всім.
♦ Надмірне споживання солі в першу чергу асоційоване із збільшенням ризику серцево- судинних захворювань, переважно пов’язаних із високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю.
♦Також не бажано зловживати соленими продуктами пацієнтам з набряками, ожирінням, захворюваннями нирок, захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
♦ Нещодавні дослідження показують також підвищення прозапальної активності імунної системи у випадку надмірного споживання солі. А вже це може призвести до виникнення аутоімунних та онкологічних захворювань.
МОЗ України визначило щоденну норму споживання солі – це 5 г на день, близько 1 ч. л., проте як мене і це багато – оскільки багато продуктів з нашого столу і так містять натрій, солі слід вживати не більше 2/3 ч.л. на день.
Чи можна дещо знизити шкоду від солених продуктів?
♦ Якщо немає протипоказань регулярно включайте в своє меню корінь селери, який може корегувати виведення зайвого натрію з організму. Досить додавати в приготовану страву 1 ч. ложку натертої м’якоті.
Селера добре смакує з морквою, яблуками, м’ясом, рибою, грибами і навіть морепродуктами.
♦ Також регулярно вживайте продукти з властивостями пробіотиків – натуральні йогурт та кефір, квашена капуста, кімчі ( такий собі корейський родич квашеної капусти), деякі види сиру, такі як Гауда, Моцарелла, Чеддер та звичайний кисломолочний сир.
Та користь від солінь також є – перш за все соленими овочами можна урізноманітнити ваш раціон та підвищити апетит. Особливо цінним буде використання у ваших консерваціях місцевих овочів, вирощених на своїй землі.
Солена клітковина овочів має послаблюючий ефект і буде корисною у пацієнтів з закрепами.
А незначна частина вітамінів все ж таки зберігається в продукті. Тут можна знайти вітамін С та вітаміни групи В.
Отож соління – смачний продукт, який підходить не всім.
0 comments on “Солите огірочки?”Add yours →