Апельсини для вагітної

Вагітні жінки мають особливу потребу в нутрієнтах. Калорійність щоденного раціону має бути збільшена як мінімум на 350 ккал, кількість білків – на 30 г ( в т.ч. тваринних – 20г), жирів на 12 г, а вуглеводів на 30 г. Адже формування всіх органів та систем майбутньої дитинки має відбуватися при наявності достатніх ресурсів. Зважаючи на такі підвищені потреби внутрішніх ресурсів необхідність у вітамінах і мінералах у вагітних жінок також вища.

Найпростіше отримати необхідні харчові нутрієнти зі свіжих овочів та фруктів, які ще й містять на додачу високий вміст хірчових волокон. Саме тому для вагітних жінок рекомендують вживати принаймні 4 порції фруктів і овочів щодня, дві порції з яких можуть бути цитрусовими.

Застереження

Цитрусові підійдуть не всім. У випадку харчової непереносимості чи алергії на цитрусові, їх вживати не рекомендується. Також при таких симптомах як печія, біль в шлунку, при ознаках виразкової хвороби чи гастриту, особливо в стадії загострення,  цитрусові не можна включати в раціон вагітної жінки.

Яким цитрусовим надати перевагу

Усі цитрусові є прекрасним джерелом вітамінів, мікроелементів та антиоксидантів. Особливо важливий для майбутньої мами вітамін С знаходиться в плодах цитрусових у великій кількості. 

  Як показують нещодавні наукові дослідження, вітамін С не є таким вже і дієвим у боротьбі з простудою, проте він активно бере участь у формуванні імунітету, забезпечує протизапальні та антиоксидантні  ефекти, а також відіграє ключову роль у формуванні колагену.

 Плоди цитрусових фруктів також містять вуглеводи, калій, фолієву кислоту, вітамін В, магній, фосфор і мідь.

Апельсини разом зі своїм багатим нутрієнтним складом також допомагають у покращенні всмоктування заліза, цинку і кальцію. Вважається, що шкірка плода містить майже в два рази більше вітаміну С у порівнянні з м’якоттю. Шкірку також можна включати у раціон у вигляді природнього ароматизатору для солодких страв. Крім цього апельсини містять фолієву кислоту (5.0 мкг в 100 г мякоті), яка відіграє важливу роль у розвитку нервової системи плода.

Норма споживання фолієвої кислоти на добу:

Чоловіки і жінки повинні вживати в своєму раціоні мінімум 400 мікрограмів фолієвої кислоти щодня.

  • Новонародженим до півроку – 65 мкг в день
  • Від 7 місяців до 1 року – 80 мкг в день
  • Від 1 року до 3 років – 150 мкг на день
  • Від 4 до 8 років – 200 мкг в день
  • Від 9 до 13 років – 300 мкг в день
  • Від 14 років та вище – 400 мкг в день
  • Жінкам під час вагітності – до 600 мкг.
  • Жінкам в період лактації – 500 мкг в день

Грейпфрут містить високу концентрацію фолієвої кислоти, такі біофлавоноїди, як ліміноїди, лікопін, вітамін А, вітамін В5, калій і клітковину.

Біофлавоноїди грейпфрута допомагають в укріпленні сполучної тканини, зменшують прояви загального запалення в організмі матері та сприяють хорошому самопочуттю матері та дитини.  

Та досить значним ефектом грейпфрута ще є вплив на всмоктування та дію деяких ліків. Подібні ефекти також можуть спостерігатися при вживанні інших цитрусових – апельсини гірких сортів (Севілья), помело (гібрид апельсину і грейпфруту)  и  лайм. Солодкі ж різновиди апельсинів і тангело (результат схрещування мандарину або помело та грейпфрута) такими властивостями не володіють.

Це обов’язково потрібно враховувати при прийомі вагітною лікарських препаратів та узгоджувати зі лікуючим лікарем.  

Лайм також містить вітамін С, фолієву кислоту та антиоксиданти. Проте його особливість у тому, що він може допомогти при таких станах, як закрепи, підвищене газоутворення, нудота, погішення перетравлення та  набряки.


Один свіжий лимон без шкірочки містить майже 17 калорій, а також вітаміни і мінерали, такі як ніацин, кальцій, магній, фолієва кислота, вітамін С, В 6 и рибофлавін. Володіє прекрасними нутрітивними властивостями і здатністю зменшувати ранішню нудоту. Хоч за даними Американської асоціації вагітних достовірних даних цьому явищу немає, проте вживання лимону може контролювати виділення жовчі і зменшує утворення слизу, а також стимулює роботу кишечника, що попередить погіршення травлення.

Якщо не хочеться їсти цільні плоди можна приготувати простий рецепт – лимонну воду:

  • Сік з половинки лимона
  • Додати склянку чистої води
  • При відсутності протипоказань можна додати натуральний підсолоджувач, наприклад, мед
  • Випити одразу після приготування
З половини лимону можна отримати майже 20% щоденної кількості вітаніму С та близько 8 кілокалорій.

Завдяки м’якому діуретичному ефекту лимонна вода допоможе підтримати здоров’я ваших нирок,  попередити урогенітальні інфеції та  появу набряків.

При включенні цитрусових у раціон майбутньої мами треба пам’ятати перш за все про міру. 1 порція фруктів включатиме один великий плід або кілька невеликих. Переїдання, особливо цитрусових, може призвести до пошкодження слизової оболонки шлунка, підвищення кислотності шлункового соку, що може погішити стан здоров’я жінки.

0 comments on “Апельсини для вагітноїAdd yours →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *