Ідеальні продукти для ранкової їжі це:
– натуральні молоко, сир, йогурт та кефір;
– цільнозерновий хліб та каші;
– свіжі фрукти та овочі (можливо саме з них і варто почати).
Важко знайти ідеальну страву для сніданку на щодень. Та чим різноманітніші будуть страви на вашому сімейному ранковому столі – тим краще.
Основне завдання в пошуку здорового сніданку для школярика – забути про ковбасу, мівіну, пластівці швидкого приготування, пельмені чи круасани з пакету, інші солодощі, гострі чи надто солоні страви.
Ось кілька прикладів страв, що швидко готуються, і які будуть смачними, корисними та поживними:
1.Найкорисніший сніданок для дитини – вівсяна каша.
Саме вона вважається найбільш поживною та корисною. Варити її можна як на молоці, так і на воді, а от замість цукру краще додавати в кашу мед, свіжі ягоди, фрукти чи сухофрукти. Можна також додати горішки. Гарний варіант для сніданку один раз на тиждень.
Проте вівсяна каша містить фітинову кислоту, що при регулярному щоденному споживанні може знизити засвоєння кальцію. Уникайте вівсянку швидкого приготування. Вівсяна каша містить глютен.
2. Мюслі у списку найкорисніших страв для школяра займають друге місце після вівсяної каші.
Мюслі готуються значно швидше за кашу – їх можна просто залити молоком чи йогуртом, натуральним соком. Проте тут потрібно бути обережним і вибирати продукт без додавання цукру, без цукатів, а вміст сухофруктів не повинен перевищувати 20%.
3. Бутерброд відмінника. Для шкільних бутербродів використовуйте житній або зерновий хліб. Не слід брати м’які батони з борошна вищого ґатунку або занадто свіжий хліб.
Замість ковбаси, паштетів промислового виробництва чи будь якого копченого мʹяса на хліб можна покласти відварну курку, індичку, яловичину, холодну запечену свинину або домашній ростбіф, листок салату, мікрозелень, шматочки авокадо, свіжі овочі.
Без майонезу, масла чи інших соусів!
4. Яєшня чи омлет. Зважаючи на достатній вміст протеїнів, вітамінів D і B12, амінокислот і навіть антиоксидантів ця страва є хорошою альтернативою злаковим.
Оптимальна яєшня буде містити 2-3 яйця. Для смаку та аромату додайте кріп, петрушку, перець, свіжі помідори.
5. Фруктовий салат. Легкий в приготуванні.
Для його приготування можна взяти будь-які фрукти, що є на даний момент вдома. Шматочки фруктів заправляємо лимонним соком та додаємо 100 гр. натурального йогурту. Не забувайте ретельно мити фрукти перед вживанням.
6. Пшоняна каша з творогом та родзинками. Жменю родзинок або будь-яких інших сухофруктів перед додаванням у готову кашу потрібно замочити в теплій воді на 30 хвилин.
Далі додати 200 грам творогу, ретельно перемішати та накрити каструлю кришкою, обернути рушником і залишити на 20 хвилин. Приготування такої страви звичайно забере трохи вашого часу, але дитині буде до вподоби! Не підходить при закрепах.
7. Манник – дуже ситна і корисна страва.
Дві склянки густої простокваші змішайте з 2 ст. ложками рідкого меду і дрібкою солі. В отриману суміш всипте склянку манної крупи, ретельно перемішайте і залиште для набухання при кімнатній температурі на 2 – 3 години. Потім додайте 1 яйце і соду на кінчику ножа. Ретельно все перемішайте і перелийте тісто в змащену вершковим маслом форму для запікання. Полийте манник трьома столовими ложками вершкового масла і випікайте в розігрітій до 180 ⁰ духовці впродовж 30 хв до золотавої скоринки.
Страви з манної крупи не підходять діткам до 1 року.
Манка також містить фітинову кислоту та глютен.
8. Бананове молоко. Готується дуже швидко.
Молоко можна замінити натуральним питним йогуртом, а замість бананів використовувати будь-які м’які свіжі фрукти і ягоди. Подайте його з хлібцями з цільного зерна. У чашу блендера покладіть один нарізаний невеликими шматочками банан, додайте 1 ст. ложку цукру, 350 мл. молока і краплю ванільної есенції. Збийте до отримання однорідного коктейлю і відразу ж подавайте до столу.
9. Домашній сир або творог, це не лише смачно, але й поживно.
Його можна змішати з ягодами, чи фруктами. Для смаку можна додати сметану, натуральний йогурт чи мед. На одну порцію достатнім буде взяти близько 150 гр творогу.
10. Фруктові сирники.
Приготування: сухофрукти промити, обсушити. Курагу дрібно порізати.
В окремій чашці потрібно змішати сир, сухофрукти, яйце і манну крупу. Сформувати сирники, обваляти в борошні і обсмажити на сковороді, змащеній олією. Не потрібно пересмажувати.
Сніданок для дитини має бути не тільки корисним, а і в радість.
Смачного!
0 comments on “10 рецептів здорового сніданку для школярика”Add yours →